Gdy przychodzi czas na wybór skanera kodów kreskowych

Posted by   admin   |   Categories :   Urządzenia peryferyjne

W dzisiejszych czasach coraz częściej znika dylemat typu: czy zainwestować w urządzenia peryferyjne? Dzieje się tak, ponieważ pewne technologie usprawniają realizację poszczególnych zadań sprzedażowych, inne zaś – w ogóle to umożliwiają. Jednak problem nierzadko pojawia się w momencie, gdy przedsiębiorca ma wybrać konkretny model spośród mnóstwa rozwiązań, należących do danej rodziny urządzeń peryferyjnych. Dlatego dziś przybliżymy nieco jeden z rodzajów wspomnianych technologii handlowych – a mianowicie czytniki kodów kreskowych.

Technologia auto id i jej dość uniwersalny charakter

Warto tutaj zwrócić uwagę na użyte słowo „dość”. Dlaczego? Z jednej strony owszem – zapewne nadużyciem byłoby stwierdzenie, że każda działalność handlowo czy usługowa wymaga zastosowania czytnika kodów kreskowych. Z drugiej jednak nie da się zaprzeczyć, że tego typu rozwiązania z zakresu technologii auto id po prostu są chętnie wdrażane w naprawdę wielu rodzajach branż i przedsiębiorstw. I dlatego można mówić o pewnej uniwersalności charakteru, jaki prezentują czytniki kodów. W znacznym stopniu bowiem usprawniają pozyskiwanie danych, ich ogląd, wprowadzanie do systemu oraz porządkowanie w ramach szerszej dokumentacji. W rezultacie, skanery to jedne z najpopularniejszych urządzeń peryferyjnych, stosowanych w działalnościach gospodarczych. Dostrzeżemy je nie tylko w sklepach z różnymi artykułami (odzieżowymi, spożywczymi, budowlanymi itd.), ale również w bibliotekach, kinach, teatrach lub na koncertach, a także w placówkach pocztowych bądź medycznych czy też firmach spedycyjnych oraz logistycznych. A to oczywiście zaledwie kilka przykładów miejsc, gdzie chętnie wykorzystuje się czytniki kodów kreskowych.

Różne typy działalności – różne typy skanerów kodów

Istnieje naprawdę dużo działalności gospodarczych, stosujących wspomniane urządzenia auto id. Dodajmy – bardzo różnych działalności: pod względem poziomu rozbudowania firmy lub asortymentu, natężenia ruchu czy też trybu bądź warunków pracy. Co za tym idzie, przywołane przedsiębiorstwa potrzebują tego samego rozwiązania, ale nierzadko „w innym wydaniu”. Dlatego na współczesnym rynku technologii sprzedaży znajdziemy bogaty wybór rozmaitych skanerów kodów. Jedne działające za pośrednictwem kabla, inne – mobilne. bezprzewodowo łączące się ze stacją dokującą. Małe czytniki „kieszonkowe” i większe modele, przeznaczone do zabudowania w boksie kasowym. Funkcjonujące automatycznie, w trybie manualnym bądź też łączące oba te warianty. Jedne dedykowane małym punktom handlowym lub usługowym z dość ograniczoną przestrzenią stanowiska pracy czy eleganckim wystrojem, inne znowu solidnie wykonane, odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i niskie temperatury, gotowe do działania w zdecydowanie trudniejszych warunkach. Rozwiązań oraz ich połączeń jest naprawdę wiele i są one w stanie odpowiedzieć na potrzeby większości dzisiejszych biznesów. Wszystko więc zależy tak naprawdę od nas, od tego, jakich funkcjonalności oczekujemy my oraz nasza działalność.

Inne funkcje i parametry czytników kodów

Oczywiście są jeszcze inne rozwiązania i elementy, które charakteryzują opisywane urządzenia i wpływają na odmienność poszczególnych modeli. Należy tu wspomnieć o takich parametrach, jak maksymalna możliwa odległość od skanowanej powierzchni czy prędkość pracy (liczba skanów na sekundę). Czytniki są w stanie obsługiwać różne rodzaje kodów (jedno- i dwuwymiarowych). Mowa tu także o tych, których stan jest już nieco gorszy (ze względu na zabrudzenia czy przetarcia). Oprócz tego, skanery potrafią na wiele sposobów komunikować poprawność pozyskania danych: za pomocą wibracji, dźwiękowo przy użyciu światła – czy to zamontowanych w urządzeniu diod, czy też bezpośrednio na obsługiwanej powierzchni (tzw. rozwiązanie typu GreenSpot). Jednym słowem, czytniki kodów kreskowych to grupa urządzeni sprzedażowych, która stale ulega rozwojowi i przez to trafią do coraz większej liczby przedsiębiorców.

3 października, 2018

Tagi: , , , ,

One thought on “Gdy przychodzi czas na wybór skanera kodów kreskowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *