Terminal płatniczy – must have nowoczesnego przedsiębiorcy

Posted by   admin   |   Categories :   Porady, Urządzenia peryferyjne

Możliwość płatności bezgotówkowych, jest w dzisiejszych czasach standardem. Konsumenci tak bardzo przyzwyczaili się, że za towary i usługi mogą zapłacić kartą, telefonem, a nawet zegarkiem, iż są w stanie zrezygnować z zakupów, jeśli sklep, czy restauracja nie posiadają terminala płatniczego.

Jeśli zatem zależy Ci na tym, aby dostosować swój biznes do oczekiwań klientów, zdecydowanie powinieneś posiadać terminal do kart.

Dobierz odpowiedni model terminala

Terminal płatniczy to urządzenie, które jest pośrednikiem w płatnościach bezgotówkowych, czyli dokonywanych za pomocą karty płatniczej, elektronicznie bądź Blikiem. Terminale wyposażone są w klawiatury do wpisywania numeru PIN oraz czytnik do dokonywania transakcji zbliżeniowych.

Na rynku dostępne są modele stacjonarne lub mobilne. Te pierwsze są najczęściej wybierane do punktów handlowych bądź usługowych, w których połączone są z kasą fiskalną obsługiwaną przez sprzedawcę lub kasą samoobsługową. Mogą być kompatybilne z kasą, dzięki czemu nie trzeba na nich wpisywać kwot ręcznie, ponieważ pobierają dane z urządzenia fiskalnego. Te drugie, są mniejsze, lżejsze, łączą się z urządzeniem fiskalnym za pomocą WiFi lub internetu mobilnego. Często wybierane są do obsługi restauracji, czy w firmach przewozowych.

Czy terminal płatniczy służy tylko do płacenia za zakupy?

Nowoczesne terminale płatnicze konstruowane są w taki sposób, by zoptymalizować obsługę klienta.

Posiadają więc nie tylko funkcję przyjmowania płatności, ale też szereg innych, ciekawych rozwiązań.

Choćby usługę Cashback, która daje możliwość wypłaty gotówki, przy okazji robienia zakupów. Często wykorzystywaną, dodatkową funkcjonalnością terminala jest opłacanie rachunków. Wystarczy na zakupy zabrać fakturę do opłacenia, którą należy przekazać sprzedawcy. Po zatwierdzeniu transakcji terminal wyemituje potwierdzenie zapłaty za rachunki. Terminale pozwalają też doładować telefon na kartę – wystarczy wybrać odpowiednią kwotę uzupełnienia i uiścić zapłatę za transakcję kartą płatniczą. Dodatkowe usługi, które dzięki zastosowaniu terminala płatniczego, możesz zaoferować w swoim punkcie handlowym, czy usługowym, mogą przyczynić się do poszerzenia grona Twoich klientów.

Jakie są zalety stosowania terminali?

Z rozwiązania tego korzysta już większość przedsiębiorców, a ostatnio nawet policja, czy kontrolerzy biletów (za mandat możesz zapłacić na miejscu, kartą). Terminal płatniczy, to już nie tylko dodatek do płatności gotówkowych – on z powodzeniem je wypiera. Szczególnie, że postęp technologiczny spowodował, iż za zakupy i usługi można płacić też telefonem, a nawet zegarkiem.  Z perspektywy klienta to niezwykła wygoda. Ale dla przedsiębiorcy posiadanie terminala w firmie, to także masa korzyści. Przede wszystkim przyjmowanie płatności z użyciem terminala, szczególnie połączonego z kasą, oszczędza czas na obsługę klienta i zmniejsza kolejki.  Znika też niebezpieczeństwo pomyłki przy wydawaniu reszty, czy przyjęcia fałszywego banknotu. No i jeszcze koszty odprowadzenia gotówki do banku – te zdecydowanie się zmniejszają. Terminal płatniczy, to w dzisiejszych czasach po prostu „must have” nowoczesnego biznesu.

9 października, 2020

Tagi: , , , ,

One thought on “Terminal płatniczy – must have nowoczesnego przedsiębiorcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *