Kasa fiskalna to za mało? Pomyśl o praktycznych urządzeniach peryferyjnych!

Posted by   admin   |   Categories :   Porady, Urządzenia peryferyjne

Wybrałeś i zakupiłeś kasę fiskalną oraz zadbałeś o kwestię jej prawidłowej instalacji? Rozpocząłeś sprzedaż z użyciem tej technologii, działasz zgodnie z prawem, wydajesz paragony… ale czujesz, że czegoś Twojej firmie brakuje? Wydaje Ci się, że pewne zadania podczas prowadzenia działalności mógłbyś robić szybciej, sprawniej, wygodniej lub po prostu skuteczniej? Jeśli tak, to prawdopodobnie… potrzebujesz konkretnych rozwiązań w postaci urządzeń peryferyjnych.

Zresztą, wyżej opisana sytuacja nie jest szczególna, wręcz przeciwnie, należy raczej do wielokrotnie powtarzających się scenariuszy. W dzisiejszych przedsiębiorstwach handlowych i usługowych, działających na rzecz klientów indywidualnych, często się zdarza, że kasa fiskalna to za mało, aby zapewnić prawdziwą skuteczność oraz wygodę zarządzania biznesem. W tym celu powstały rozmaite urządzenia peryferyjne – rozwiązania praktyczne, o sprofilowanej funkcjonalności, dla wielu rodzajów branż i firm. Warto więc powiedzieć kilka słów o najpopularniejszych technologiach sprzedaży.

Czytniki kodów kreskowych – praktycznie w każdej firmie

Urządzenia peryferyjne z założenia odpowiadają za sprawną realizację bardziej skonkretyzowanych czynności i zadań. Niemniej, pewne rodzaje technologii cechuje wielofunkcyjność i różnorodność, co sprawia, że zyskują naprawdę szerokie zastosowanie. Tak jest chociażby ze skanowaniem kodów. Dość powiedzieć, że samo rozwiązanie wykorzystywane jest w przypadku takich urządzeń, jak czytniki, ale i weryfikatory cen czy kolektory danych. Skupmy się jednak na tych pierwszych, bowiem możemy je znaleźć praktycznie w każdej branży i każdej działalności handlowej lub usługowej. Skanery kodów kreskowych oczywiście znacznie przyspieszają sprzedaż w rozmaitych sklepach. Ale przydają się również w takich miejscach, jak kina, teatry, biblioteki czy hotele, np. do wygodnego przechowywania dokumentacji. Istnieje wiele cech, które potrafią różnić czytniki: jedne mają kompaktowe wymiary, drugie mogą posiadać duże gabaryty i służyć do zabudowania w boksach kasowych. Jedne działają za pomocą kabla, inne funkcjonują bezprzewodowo. Skanery mogą pracować w trybie automatycznym lub manualnym, oferować odmienne parametry użytkowe (np. szybkość, maksymalna odległość i komfort odczytu) i pozyskiwać dane z różnego typu kodów (1D czy 1D i 2D). Dochodzi jeszcze kwestia sygnalizacji zeskanowania kodu. Warto wspomnieć tu o rozwiązaniach świetlnych (kolorowa dioda, punkt Green Spot na skanowanej powierzchni), dźwiękowych czy wibracji.

Wagi elektroniczne – które sprawdzą się w Twoim przedsiębiorstwie?

Kolejnym, naprawdę popularnym typem sprzedażowych urządzeń peryferyjnych, są wagi elektroniczne. Zapotrzebowanie na te technologie musi byś spore, o czym świadczy i różnorodność na dzisiejszym rynku. Konieczność pomiaru masy towarów nie dotyczy bowiem tylko sklepów z artykułami spożywczymi. Podobne zadania czekają chociażby przedsiębiorców prowadzących lokale gastronomiczne, firmy spedycyjne, magazyny i hurtownie lub punkty z odzieżą na wagę. Czym więc charakteryzują wspomniane urządzenia peryferyjne? Przede wszystkim łączy je kwestia zakresów ważenia. Chodzi tu nie tylko o górny limit, ale i dokładność pomiaru przy poszczególnych limitach pośrednich – np. dana waga 2-zakresowa, obsługująca towary o maksymalnej masie 15 kg, może od 0 do 6 kg dokonywać pomiaru z dokładnością do 5 g, natomiast od 6 do 15 kg z dokładnością do 10 kg. Oczywiście, w zależności od modelu i jego przeznaczenia, parametry będą inne. A modeli jest niemało. Podobnie, jak w przypadku skanerów kodów, istnieją wagi do zabudowania czy też duże, szczególnie wytrzymałe i przygotowane do pracy z dużymi gabarytami wagi platformowe. Z drugiej strony mamy nawet tak niewielkie akcesoria, jak szalki ważące, do zastosowania nawet na niedużym stanowisku pracy. Są typowe wagi kalkulacyjne (wyposażane nieraz w różne wyświetlacze, klawiatury itp.), a także samoobsługowe, drukujące odpowiednio zaprogramowane etykiety. Wszystko więc zależy od naszych preferencji użytkowych oraz realnych potrzeb prowadzonego biznesu.

23 lutego, 2018

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

One thought on “Kasa fiskalna to za mało? Pomyśl o praktycznych urządzeniach peryferyjnych!

  • rozne rozwiazania pasuja do roznych typow dzialalnosci, ale wg mnie terminal platniczy jest optymalny – to w zasadzie dzisiaj juz standard, must have

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *