Co przemawia za wdrożeniem sprawdzarki cen w sklepie?

Posted by   admin   |   Categories :   Porady, Urządzenia peryferyjne

Weryfikator cen to szczególny rodzaj urządzenia elektronicznego, które można wdrożyć w sklepie. W przeciwieństwie do większości technologii sprzedaży, sprawdzarka będzie używana głównie przez klientów firmy, a nie pracowników. Co ciekawe, wiele współczesnych weryfikatorów można wykorzystać nie tylko do wyświetlania cen produktów. Wybrane urządzenia tego typu pozwalają również na emitowanie innych komunikatów, np. informacji na temat bieżących promocji.

Obsługa weryfikatora przez klientów firmy

Większość dzisiejszych sprawdzarek działa na podobnej zasadzie. Klient może przystawić do takiego urządzenia produkt, na którym znajduje się kod kreskowy. Następnie dochodzi do odczytania informacji na temat konkretnego towaru, m.in. ceny. Jednakże, na rynku są również dostępne weryfikatory, które mogą wyświetlać dodatkowe dane. Niejeden model pozwala już na emitowanie informacji dotyczących np. składników produktu lub aktualnie obowiązujących rabatów (również w formie filmów reklamowych). W rezultacie, sprawdzarki da się wykorzystać do promowania przedsiębiorstwa oraz nawiązywania trwałych relacji z konsumentami. Tym bardziej, że niektóre urządzenia tego typu posiadają nawet kolorowe panele dotykowe. Takie ekrany umożliwiają sprawdzanie dodatkowych, zaprogramowanych wcześniej informacji.

Komunikacja z resztą systemu sprzedaży

Aby móc wykorzystać funkcjonalność sprawdzarki cen, takie urządzenie musi zostać najpierw zintegrowane z innymi elementami systemu sprzedaży, który działa w sklepie. Służą do tego interfejsy komunikacyjne weryfikatora. W zależności od konkretnego modelu, mogą to być zarówno porty przewodowe, jak i moduły pozwalające na wymianę danych bez zastosowania kabli, np. Wi-Fi. Dzięki temu sprawdzarkę cen można połączyć z komputerem lub terminalem komputerowym typu POS. Wtedy też weryfikator zapewni obsługę tych elementów asortymentu, które posiadają kody kreskowe. To zresztą może stanowić różnicę pomiędzy poszczególnymi sprawdzarkami. Część modeli oferuje współpracę z dowolną liczbą pozycji towarowych, podczas gdy inne obsłużą konkretną liczbę produktów.

Jakość wykonania sprawdzarki cen

Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że sprawdzarka cen będzie często używana przez klientów firmy, ważną cechą takiego urządzenia okaże się jakość wykonania. Pisząc wprost, weryfikator powinien charakteryzować się wytrzymałą i szczelną konstrukcją. Wtedy takie urządzenie dużo lepiej zniesie trudy intensywnej eksploatacji. Warto też podkreślić, że większość sprawdzarek można w prosty sposób przymocować w stałym miejscu pracy, np. na ścianie, słupie albo regale. Pozwalają na to standardowe otwory montażowe.

30 maja, 2018

Tagi: , , , , , , , , ,

One thought on “Co przemawia za wdrożeniem sprawdzarki cen w sklepie?

  • za wprowadzeniem takiej technologii przemawia niemalo, jednak wg mnie głównie w przypadku większego punktu handlowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *