Wygodne i praktyczne rozwiązania w kasach fiskalnych

Posted by   admin   |   Categories :   Kasy fiskalne

Sprzedaż towarów i usług, jak każda inna działalność, to zespół zadań, którym poświęcamy czas, energię i uwagę – i to ich zdecydowaną większość. Chcemy więc, aby czynności te sprawiały nam jak największą przyjemność, a przynajmniej – zapewniały komfort i efektywność wykonywanej pracy. Producenci technologii handlowych zdają sobie z tego sprawę, dlatego wciąż proponują nowe, wygodne i praktyczne rozwiązania.

Łatwość korzystania z urządzenia rejestrującego, sprawna obsługa klientów, szybki i bezstresowy przebieg transakcji, banalnie prosta realizacja fiskalnych obowiązków – któż ze sprzedawców nie koncentruje się na tak istotnych kwestiach. Z czasem przekonujemy się bowiem, że wybrana technologia handlowa tworzy podstawę naszej pracy – a konkretnie, odpowiada za jej wygodę i skuteczność. Warto więc poznać rozwiązania zapewniające komfort prowadzenia sprzedaży, a następnie poszukać ich w dostępnych na rynku modelach.

Wygodnie przechowuj, zabezpieczaj i oszczędzaj

O elektronicznej kopii paragonów mówi i pisze się coraz więcej. Zresztą, nic w tym dziwnego – to jedna z tych opcji, które zapewne wkrótce okażą się powszechnymi standardami technologii sprzedaży. Nie tylko ze względu na ogólne tendencje, czyli postępującą miniaturyzację i cyfryzację, ale również dlatego, że funkcja ta oferuje szereg różnorodnych korzyści. Wyliczmy:

  • łatwa realizacja obowiązków podatnika – nie trzeba już przechowywać kopii papierowych w sterylnych warunkach
  • mniejsza konstrukcja urządzenia – dlatego, że do pracy wykorzystuje ono tylko jedną rolkę, nie zaś dwie
  • obniżone koszty eksploatacji – mniej rolek potrzebnych do pracy to mniej wydanych pieniędzy
  • cyfrowy zapis danych – niezbędne informacje o zarejestrowanych transakcjach mieszczą się na niedużej karcie pamięci
  • wygodna archiwizacja – zebrane dane możemy szybko przenieść na komputer, co ułatwi nam ich przeglądanie i utrzymywanie w porządku
  • zabezpieczanie kopii – zawsze istnieje możliwość przeniesienia danych jeszcze na inne nośniki, typu płyta DVD czy pendrive

Czy trzeba coś jeszcze dodawać w tym temacie?

Pracuj szybko, bezpiecznie i po swojemu

To, co istotne w kasach fiskalnych, to oczywiście panel sterowania, z jakim przyjdzie nam się zmierzyć. Zawarte w nim rozwiązania w dużej mierze zadecydują o wygodzie pracy i sprawnym przebiegu transakcji. Dlatego warto zwrócić uwagę na klawiaturę membranową czy też pokrytą silikonową nakładką. W ten sposób zyskujemy komfort pracy poprzez zabezpieczenie samej technologii sprzedaży, bowiem tego typu panel sterowania odporny jest na wnikanie pyłu oraz przypadkowe zalania.

Ponadto, ważne są również przyciski funkcyjne. Dzięki nim jesteśmy w stanie zaprogramować skróty klawiszowe, które przypiszemy np. często wybieranym produktom i usługom lub też konkretnym funkcjom urządzenia (takim, jak wykonanie raportu dobowego i miesięcznego). Nierzadko dzięki rozbudowanemu panelowi możemy dokonać podglądu i korekty paragonu przed jego zamknięciem czy też przejrzeć podręczną liczbę towarów. Opcje te sprawiają, że sprzedaż idzie warto, wywołując zadowolenie wśród klientów.

Osobną kwestią pozostaje model Elzab K10, wyposażony w przejrzysty, funkcjonalny ekran dotykowy, podobny do tych, które posiadają dzisiejsze smartfony.

Poczuj wyjątkową swobodę komunikacji

Kolejną dziedziną, w której możemy znaleźć dużo interesujących rozwiązań, jest wymiana danych pomiędzy kasami fiskalnymi, a urządzeniami peryferyjnymi – takimi, jak waga elektroniczna, skaner kodów kreskowych, komputer czy terminal płatniczy.

Wiele kas fiskalnych zostało wyposażonych w popularne, dobrze sprawdzające się złącza typu USB czy RS-232. Istnieją jednak modele, jak Novitus Sento LAN E, oferujące nie tylko większą liczbę portów komunikacyjnych (pozwalających na współpracę wielu urządzeń jednocześnie), ale też i takich, jak Ethernet. Umożliwia to podłączenie kasy do komputerowej sieci LAN i tym samym uzyskanie bardzo szybkiej i stabilnej drogi wymiany danych. Jeszcze inne modele oferują również warianty łączności bezprzewodowej – Wi-Fi czy Bluetooth – a także opcję podpięcia pendrive’a i wykonania szybkiego backupu elektronicznej kopii paragonów.

 

Przyjaznych rozwiązań w technologiach sprzedaży jest zdecydowanie więcej – dlatego zapewne będziemy wracać jeszcze do tego tematu. Te zaś, które zostały opisane, niezaprzeczalnie, a wręcz znacząco podwyższają standardy prowadzenia działalności handlowej.

6 czerwca, 2016

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

One thought on “Wygodne i praktyczne rozwiązania w kasach fiskalnych

  • kopia elektroniczna bez 2 zdań ma wiele atutów, ale na co dzień najbardziej odczuwam wygodę pracy ze względu na własnoręcznie zaprogramowane skróty – rzeczywiście praca i poszczególne zdania idą znacznie szybciej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *