Małe i efektywne kasy firmy Elzab

Posted by   admin   |   Categories :   Kasy fiskalne

Zazwyczaj jest tak, że gdy mówi się o wiodących markach, związanych z technologiami sprzedaży, w zestawieniu tym musi się pojawić firma Elzab. A to za sprawą szerokiej i zróżnicowanej oferty, w której można znaleźć zarówno nowoczesne czy wręcz innowacyjne urządzenia, jak i rozwiązania mniej zaawansowane, ale równie praktyczne i skuteczne podczas prowadzenia sprzedaży.

Różnice występujące pomiędzy branżami i poszczególnymi działalnościami handlowymi w naturalny sposób muszą mieć swój oddźwięk w dostępnych na rynku technologiach sprzedaży. Dlatego Elzab, podobnie jak inni liderzy tego rynku, oferują dość szeroki zakres rozwiązań, odpowiadający na różne oczekiwania i potrzeby – małych i większych firm, małego bądź dużego asortymentu, a także sprzedaży stacjonarnej i mobilnej. Tym razem weźmy pod lupę ostatnią opcję, czyli małe kasy fiskalne.

Elzab Mini – najpotrzebniejsze funkcje w jednym, małym urządzeniu

Wysoki stopień zaawansowania technologicznego nie jest jedynym wyznacznikiem skuteczności urządzeń fiskalnych. Jeśli kasa posiada najważniejsze funkcje, korzystne parametry i wygodne rozwiązania konstrukcyjne, jeśli doskonale odnajduje się w sytuacjach biznesowych, do których została stworzona – to pomimo braku innowacji jest w stanie zapewnić wyraźne usprawnienie sprzedaży.

Tak właśnie jest w przypadku modelu Mini. Jak sama nazwa wskazuje, konstrukcja tego urządzenia jest nieduża, a przy tym lekka i solidna, co zapewnia komfort podczas transportowania lub przechowywania kasy. Zatem gabaryty, ergonomia i wytrzymałość modelu marki Novitus sprawiają, że idealnie nadaje się do handlu mobilnego. Ale czy tylko? Zdecydowanie nie – funkcjonalności urządzenia sprawdzają się również w sprzedaży stacjonarnej, zwłaszcza, jeśli mówimy np. o sklepie, którego stanowisko pracy jest dość ograniczone.

Kasa fiskalna Elzab Mini

Może model Mini nie poraża obecnością innowacji, niemniej został wyposażony w rozwiązania przyjazne prowadzeniu handlu. Kasa posiada 2 podświetlane ekrany, zapewniające czytelność wszystkich komunikatów nawet przy gorszym oświetleniu. Umożliwia współpracę z takimi urządzeniami peryferyjnymi, jak komputer czy waga elektroniczna – dzięki temu programowanie modelu marki Novitus czy wykonywanie dodatkowych, towarzyszących transakcji czynności, przebiega szybko i sprawnie. Obszerna, ergonomiczna klawiatura Mini pozwala definiować skróty dla popularnych towarów i usług oraz ważnych opcji. A co więcej, oferuje zastosowanie papierowej wkładki, na której przedsiębiorca jest w stanie sporządzić swoje adnotacje dotyczące poszczególnych przycisków i tym samym jeszcze bardziej ułatwić sobie pracę.

Elzab Jota E – nieduża kasa, duże możliwości

Ten model to jeszcze wyższy stopień zaawansowania technologicznego – dowód utwierdzający w przekonaniu, że nieduże urządzenia fiskalne potrafią oferować naprawdę atrakcyjne funkcjonalności. Wystarczy chociażby powiedzieć o tym, że Jota E pozwala na zapis kopii paragonów w formie elektronicznej, co daje szereg korzyści: upraszcza realizację obowiązków zawartych w przepisach (jednocześnie zwalniając z konieczności gromadzenia wielu papierowych wydruków), obniża koszty eksploatacji kasy (do pracy potrzebuje ona tylko jednej rolki), ułatwia przenoszenie, archiwizację i porządkowanie danych (znajdują się one na karcie pamięci, w formie cyfrowej, dzięki czemu można szybko przenieść je na komputer), a także ich zabezpieczenie (poprzez umieszczenie na dodatkowych nośnikach, jak pendrive czy płyta DVD).

Komfort prowadzenia sprzedaży na pewno wspomagają cechy mechanizmu drukującego: elektroniczna kopia, szybkie wystawianie paragonów, prosta instalacja rolek papieru (mechanizm wrzutowy) o długości do 80 m powodują, że zarówno podatnik, jak i klienci nie muszą polegać na swoich nerwach i cierpliwości.

Kasa fiskalna Elzab Jota E

Nie sposób również pominąć kwestii komunikacji z urządzeniami peryferyjnymi – a to dlatego, że Jota E posiada wiele wbudowanych interfejsów. W śród nich znajdziemy takie porty, jak RS-232, USB czy nawet wejście typu LAN. Co to oznacza w praktyce? Nie tylko możliwość jednoczesnej współpracy kasy z różnymi elementami systemu sprzedaży (waga elektroniczna, skaner kodów kreskowych, szuflada na pieniądze itp.), ale i opcję podłączenia do sieci komputerowej, zapewniającej stabilny i bardzo szybki rodzaj przesyłania danych. To wszystko oferuje model marki Elzab o prawie równie niedużej konstrukcji, co poprzedniczka.

 

Małe kasy fiskalne to tylko jedna porcja możliwości, jakie jest w stanie zaproponować Elzab. W kolejnych wpisach będziemy zapewne wracać do specyfiki rozwiązań tej marki. Tymczasem napiszcie w komentarzach, co sądzicie na temat niedużych i praktycznych kas fiskalnych – są według Was funkcjonalne i atrakcyjne?

11 lipca, 2016

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

One thought on “Małe i efektywne kasy firmy Elzab

  • Od tych dwóch na grafikach jeszcze ciekawsza jest kasa fiskalna Elzab K10, z różnych, wiadomych względów ;))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *