Kasa systemowa – szczególne urządzenie na szczególne oczekiwania biznesowe

Posted by   admin   |   Categories :   Kasy fiskalne, Porady

Trzeba przyznać, że branża fiskalna cieszy się naprawdę sporym wyborem technologii sprzedaży. Mowa tu zarówno o topowych, popularnych rozwiązaniach, jak i tych mniej oczywistych, dostosowanych do przedsiębiorstw o sprecyzowanych, ale także niestandardowych potrzebach. W tym konkretnym przypadku – o systemowej kasie fiskalnej. Warto w kilku słowach powiedzieć, co potrafi model z tego segmentu urządzeń rejestrujących oraz dla jakich działalności handlowo-usługowych okaże się strzałem w dziesiątkę.

Duża kasa fiskalna dla dużego asortymentu

W urządzeniach rejestrujących, o jakich mowa, nierzadko wzrok przykuwa spora konstrukcja technologii. Choć z drugiej strony rozwój branży fiskalnej poszedł naprzód na tyle, że obecnie znajdziemy bardziej nowoczesne i mniejsze modele tego typu – na przykład Elzab Sigma czy Novitus Next. Niemniej, kasy systemowe przyzwyczaiły użytkowników do swych pokaźniejszych gabarytów, za którymi idą oczywiście różne atrakcyjne rozwiązania – takie jak wydajniejszy, obsługujący różne formaty dokumentów mechanizm drukujący, obszerna klawiatura czy pokaźna baza towarowa. Zwłaszcza ta ostatnia kwestia w znacznym stopniu uwypukla możliwości urządzenia. Kasa taka oferuje zdecydowanie większą bazę towarową, umożliwiającą zaprogramowanie znacznie większą liczbę pozycji PLU – nawet powyżej stu tysięcy. W tej mierze zbliża się nieco do drukarek fiskalnych, a jednocześnie pozostaje technologią samowystarczalną (niewymagającą komputera do prawidłowego funkcjonowania). Z tą możliwością wiąże się zresztą spora, rozbudowana klawiatura. Zwykle posiada ona w zanadrzu opcję zdefiniowania mnóstwa skrótów klawiszowych (czytaj – np. ponad stu) dla szybszego wybierania popularnych produktów i usług lub ważnych funkcji. Dlatego kasa systemowa zdecydowanie przeznaczona jest dla działalności stacjonarnych, szczególnie posiadających obfitszy asortyment (i chcących poszerzać swą ofertę) oraz charakteryzujących się wyższym natężeniem ruchu.

Jak sama nazwa wskazuje – do wygodnej pracy z peryferiami

Określenie opisywanego przez nas segmentu urządzeń fiskalnych nie wzięło się z przypadku. Mimo że modele te są w stanie funkcjonować bez użycia elementów peryferyjnych, to jednak znakomicie nadają się do pracy z różnymi, dodatkowymi technologiami sprzedaży – takimi jak terminal płatniczy, skaner kodów, waga elektroniczna, ekran dotykowy bądź drukarka zamówień czy kart plastikowych. To zasługa licznych, rozmaitych portów komunikacyjnych, zastosowanych w tych urządzeniach rejestrujących. Chodzi o złącza typu USB, RS232 lub inne. Przykładowo, opisywane kasy często posiadają interfejs Ethernet, przez co mogą brać udział w niezwykle szybkiej i pewnej wymianie danych w ramach sieci komputerowej LAN. Innymi słowy, jak sama nazwa wskazuje, są to modele pozwalające na stworzenie rozbudowanego, płynnie funkcjonującego systemu sprzedaży. Jeśli zatem przedsiębiorca wie, że jego biznes będzie się opierać na różnych działaniach handlowych – takich jak pomiar masy produktów, pozyskiwanie danych z kodów kreskowych lub emitowanie kart lojalnościowych – powinien rozważyć zakup takiego kompleksowego rozwiązania.

4 lutego, 2019

Tagi: , , , ,

One thought on “Kasa systemowa – szczególne urządzenie na szczególne oczekiwania biznesowe

  • Bardzo dobry tekst! Sam rozglądałem się właśnie za taką technologią, dziś pracuję przy użyciu kasy systemowej i mogę podpisać się obiema rękami pod wymienionymi korzyściami takiego urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *