Chcesz kupić urządzenie fiskalne przez internet? Zatem pamiętaj o tej kwestii!

Posted by   admin   |   Categories :   Drukarki fiskalne, Kasy fiskalne, Porady

Zakupy w sieci stają się powoli normą. Dzieje się tak, ponieważ obecnie prawie wszystko możemy uzyskać przez internet. Także technologie sprzedaży. Trzeba jednak pamiętać, że kasy i drukarki fiskalne nie należą do zwyczajnego rodzaju urządzeń. Ich silny związek z konkretnymi regulacjami prawnymi ma więc przełożenie na internetowe transakcje. Ci przedsiębiorcy, którzy o tym zapominają, mogą się przekonać, jak zakup urządzenia rejestrującego w sieci potrafi z komfortu przerodzić się w pasmo komplikacji.

Na co trzeba uważać przy zakupie kasy przez internet?

Przepisy związane z urządzeniami fiskalnymi są jasno określone. Każda kasa lub drukarka, zanim zacznie być stosowana do ewidencjonowania obrotu, musi wpierw zostać poprawnie zarejestrowana oraz zainstalowana. Bardzo ważnym momentem tej procedury jest fiskalizacja, którą może przeprowadzić jedynie uprawniony serwisant. Ponadto, każda kasa i drukarka fiskalna musi przechodzić przeglądy techniczne nie rzadziej, niż co 2 lata. Warto przy tym dodać, że jeśli nasze urządzenie fiskalne znajduje się w serwisie – z przed chwilą wspomnianego powodu lub ze względu na poważniejszą usterkę lub nagłą awarię – a nie mamy zapasowego modelu, to, w świetle prawa, nie możemy dalej prowadzić sprzedaży.

Wyobraźmy sobie teraz, że, jak wielu innych przedsiębiorców, kupujemy kasę lub drukarkę w sklepie internetowym, którego główna siedziba znajduje się… setki kilometrów od naszej firmy. W rezultacie, nie tylko uzyskanie wybranego urządzenia ulegnie wydłużeniu. Trudności mogą wyniknąć we wszystkich, opisanych powyżej sytuacjach. Chodzi o komplikacje związane z dotrzymaniem obowiązujących terminów czy dłuższą nieobecnością urządzenia w naszym przedsiębiorstwie. Jednym słowem – zagrożeniem jest strata dodatkowych pieniędzy, nerwów, a także czasu.

Dlatego wystarczy zadbać o to, aby sklep internetowy, w którym planujemy nabyć konkretną kasę bądź drukarkę, miał swoją główną siedzibę niedaleko naszego przedsiębiorstwa. Wtedy wszystkie przerwy ulegną maksymalnemu skróceniu, co wpłynie na elastyczność czasową w rozwiązywaniu poszczególnych kwestii. Zmniejszamy także ryzyko dodatkowych strat finansowych.

Plusy zakupów w sklepie internetowym

Nie rezygnujmy więc całkowicie z zakupu technologii sprzedaży w sieci! Sklep internetowy posiada wiele zalet, których najczęściej brakuje punktom handlowym. Po pierwsze, taka strona w sieci zaprezentuje nam pełną ofertę, a nie tylko jej wycinek. Po drugie, jesteśmy w stanie samodzielnie porównać wszelkie cechy i parametry interesujących nas produktów. Po trzecie, często możemy tam zapoznać się z opiniami innych użytkowników. Po czwarte, zyskujemy dostęp do innych dróg kontaktu: adres e-mail, telefon czy nawet „live chat”, pozwalający na rozmowę z ekspertem i rozwiewanie na bieżąco wszelkich wątpliwości.

7 września, 2017

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

One thought on “Chcesz kupić urządzenie fiskalne przez internet? Zatem pamiętaj o tej kwestii!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *