Posnet Thermal XL2 Online – drukarka fiskalna o znanej „historii” i nowym obliczu

Posted by   admin   |   Categories :   Drukarki fiskalne

W nawiązaniu do poważnych regulacji prawnych, które dopiero co weszły w życie, zapewne dużo podatników postanowi nabyć urządzenia rejestrujące online. Powody mogą być różne. Chęć skorzystania z prawa do refundacji części wydanej kwoty, konieczność wcześniejszego wdrożenia takiej technologii, wynikająca z przepisów albo po prostu – zamiar postawienia na „rozwiązania przyszłości”. I co więcej, mowa tu nie tylko o kasach, ale też drukarkach fiskalnych nowego typu. Dla podatników rozglądających się za tym drugim typem urządzeń rejestrujących ciekawą opcją może okazać się model Thermal XL2 Online od Posnet.

Pochodna znanej rodziny drukarek fiskalnych

Raczej można założyć, że określenie „Thermal” nie jest obce polskim przedsiębiorcom. Mowa bowiem o jednych z popularniejszych rozwiązań technologicznych w polskiej branży fiskalnej. I nie chodzi jedynie o styczność z nimi w momencie szukania urządzenia rejestrującego dla firmy. Dodatkowo to właśnie one często okazują się ostatecznym wyborem. Dlaczego?

Modele z linii Thermal to drukarki fiskalne jednego z czołowych producentów technologii sprzedaży, marki Posnet. I trzeba przyznać, że od wielu lat przyciągają uwagę podatników optymalnym połączeniem atrakcyjnych cech, w zakresie konstrukcji, parametrów użytkowych czy dostępnych opcji. Dotychczasowe urządzenia, takie jak Thermal XL, Thermal A HD (dla aptek lub hurtowni farmaceutycznych) czy Thermal HD, są cenione za wydajność i szybkość działania, wytrzymałość, wygodę obsługi oraz komfort dostosowywania technologii do stanowiska pracy – czy to za sprawą jej budowy, czy np. wielu różnych wariantów wyświetlacza (jak to ma miejsce właśnie w przypadku Thermal XL, który oferuje tu aż 5 takich rozwiązań). Warto przy okazji wspomnieć, że wspomniane drukarki fiskalne Posnet posiadają elegancki design, który zawsze może korzystnie wpływać na prestiż działalności.

Dlaczego jednak zostało użyte określenie: dotychczasowe urządzenia? Ponieważ podatnicy będą mieli do rozważenia jeszcze jeden, nowy model z tej rodziny technologii – Posnet Thermal XL2 Online, dostosowany do wymogów, jakie stawia wprowadzany system fiskalizacji.

Posnet Thermal XL2 Online – drukarka fiskalna na miarę dzisiejszych czasów

Stopniowe wdrażanie nowoczesnego, powszechnego systemu teleinformatycznego wymagało przede wszystkim dwóch rzeczy. Po pierwsze – odpowiednich regulacji prawnych, takich jak nowelizacja ustawy o VAT czy aktualnego Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie kas rejestrujących (zawarte w nich przepisy zaczęły funkcjonować z dniem 1 maja 2019 roku). Po drugie – technologii sprzedaży nowej generacji, posiadających wymagane rozwiązania. Producenci tacy jak Posnet przygotowywali się na ten moment, pracując nad modelami zarówno kas, jak i drukarek fiskalnych. W ten sposób powstało urządzenie fiskalne reprezentujące drugie z wymienionych – Thermal XL2 Online.

Drukarka rejestrująca posiada wszystkie najważniejsze rozwiązania, wynikające z charakteru nowego systemu fiskalizacji oraz z treści wchodzących w życie przepisów. Model marki Posnet jest przygotowany do internetowej komunikacji z CRK i automatycznej transmisji danych o ewidencji obrotu – w dodatku, na kilka sposobów: za pośrednictwem interfejsu LAN, połączenia przez USB z komputerem z dostępem do sieci albo opcjonalnego modułu WiFi. Ponadto, Thermal XL2 Online wyposażono w pamięć chronioną i rozwiązania zapewniające współpracę z terminalem płatniczym.

Co więcej? Najnowszy Thermal pozwala podatnikowi na wybranie jednego z kilku typów wyświetlacza dla klienta (LCD standardowy, LCD wolnostojący, LCD podwieszany, OLED kompaktowy – wszystkie są alfanumeryczne), tak aby mógł jak najwygodniej dostosować urządzenie do stanowiska sprzedaży. Ponadto, umożliwia obsługę bazy towarowej do 250 000 PLU i posiada szybki, prosty w obsłudze mechanizm drukujący (z obcinaczem), wystawiający nie tylko paragony, ale też faktury VAT oraz inne dokumenty niefiskalne (włączają w to możliwość formatowania czcionek czy emitowania kodów kreskowych lub zdefiniowanego logo firmy). Poza tym, drukarka fiskalna online Posnet posiada nieduże gabaryty, a nawet jest w stanie funkcjonować w pozycji pionowej lub poziomej. To wszystko razem czyni z niej nie tylko kolejny, atrakcyjny model z linii Thermal, ale również wszechstronne, korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców szukających urządzenia działającego w ramach nowego systemu online.

6 maja, 2019

Tagi: , , , ,

One thought on “Posnet Thermal XL2 Online – drukarka fiskalna o znanej „historii” i nowym obliczu

  • noo skoro teraz jest wersja online to sądze że wielu przedsiębiorców zdecyduje się na tę drukarkę właśnie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *